بیت استمپ Bitstamp شما را با خود به کجا می برد؟

داستان تاسیس Bitstamp

در سال ۲۰۱۱، دو دوست به نام های Nejc Kodric و Damijan Merlak بیت استمپ را در اسلوونی تاسیس کردند.

این دو نفر به خوبی اهمیت ایمنی و اطمینان در این سیستم را درک کردند. آن ها می دانستند که کاربران به سیستمی نیاز دارند که بتوانند به آن اعتماد کنند. موسسان این صرافی، یکی از مشکلات پیش روی معاملات را نداشتن قانون می دانستند. 

در سال ۲۰۱۳، بیت استمپ برخی از عملیات های خود را به لندن منتقل کرد. آنها به  دنبال کشوری بودند که برای این امر مقررات مورد نیاز را داشته باشد؛ اما بریتانیا، مقررات لازمه را نداشت. 

این صرافی بنا به پیشنهاد فردی دیگر، به لوکزامبورگ منتقل و  اوایل سال ۲۰۱۶، موسسان، با دولت لوکزامبورگ ملاقات کردند.

بیت استمپ تا ماه آوریل توانست به نخستین صرافی برای مبادله رمزنگاری مجاز در جهان تبدیل شود. Seven article در مورد این موضوع در سایت خود نوشت.

محبوبیت بیت استمپ بین صرافی ها

تا سال ۲۰۱۸ این صرافی رتبه ۱۵ را بین صرافی ها به خود اختصاص داده بود. بیش از ۶۰ کشور در جهان می توانند به کمک این صرافی به تجارت بپردازند. در این صرافی، ۶ درصد معاملات رمزنگاری شده انجام می گیرد.

بیت استمپ Bitstamp

دلایل محبوبیت Bitstamp

  • این صرافی به کاربران خود اجازه می دهد که ارزهای رمز پایه را با ارزهای فیات خریداری کنند. از جمله ارزهای فیات می توان به دلار آمریکا و یوان چین اشاره کرد. این مورد از آن جهت مزیت به شمار می رود که برخی از صرافی ها، اجازه تجارت با ارزهای فیات را نمی دهند. با استفاده از این صرافی، می توان بدون نیاز به صرافی دیگر، کریپتوکارنسی ها را خریداری کرد.
  • در بیت استمپ، شما می توانید با استفاده از کارت های اعتباری و مبادلات بانکی، حسابتان را شارژ کنید. وجود روش های مختلف پرداخت در این صرافی، انجام تجارت به این شکل را بسیار آسان و ساده کرده است.
  • Bitstamp سخت تلاش کرده است تا به یکی از امن ترین مبادلات موجود در بازار تبدیل شود. تقریباً تمام بودجه آن در سردخانه نگهداری می شود. این بدان معنی است که اطلاعات به صورت آفلاین نگه داشته می شوند که هکرها نتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند. وجوه Bitstamp نیز کاملاً بیمه شده است. Bitstamp از (PGP (Pretty Good Privacy برای حفظ هرگونه اطلاعات بارگذاری شده توسط کاربران خود استفاده می کند. این صرافی هم چنین تایید دو مرحله ای را به کاربران خود پیشنهاد می دهد.
  • هزینه های Bitstamp در مقایسه با بقیه صرافی ها بسیار کم است. هزینه Bitstamp بسته به نوع روش پرداختی و محل زندگی تان، تغییر می کند.
  • در Bitstamp مشتری پادشاه (یا ملکه) است. Bitstamp می خواهد تاجران خود را راضی نگه دارد. این کار در مدت سه روز به ایمیل های کاربر پاسخ می دهد و یک مرکز راهنمایی مستقر در انگلیس برای شرایط اضطراری دارد. کاربران صفحه سؤالات متداول را در صفحه اصلی Bitstamp پیدا خواهند کرد.
  • Bitstamp حرفه ای و قابل اعتماد است. این کشور با مؤسسات مالی در سراسر جهان پیوند برقرار کرده است. Bitstamp نیز دارای مجوز است. 

نکات نه چندان خوب در مورد بیت استمپ

  • این صرافی بیت کوین، بیت کوین نقدی، لایت کوین، اتریوم و ریپل را برای تجارت ارائه می دهد. برای مبتدیان، این قضیه یک مشکل جدی به حساب نمی آید. اما دامنه تجارت حرفه ای ترها، را محدود می کند.
  • اشکال دیگر این صرافی، اپلیکشن آن است که بروزرسانی آن کند است. ضمنا ویژگی هایی که سایت داراست را، ارائه نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *