حسابهای اجاره ای( خرید اینترنتی و ارز دیجیتال ) و پلیس فتا

کسانی که تمایل دارند به صورت غیر قانونی کارهای خود را انجام دهند، همواره در تلاش برای خلق راه هایی هستند تا بتوانند بسیار سهل و آسان به اهداف خود دست پیدا کنند. حسابهای اجاره ای نیز یکی از راه هایی است که برای فرار از قانون در سال های اخیر به کار گرفته می شود. متاسفانه یکی از کاربردهای حسابهای اجاره ای، سرقت پول از حساب کسانی است که در بانک پول پس انداز می کنند؛که این یکی از موارد استفاده از این حساب هاست. فرار از پرداخت مالیات، پولشویی، از انواع دیگر کلاهبرداری است که می توان با حسابهای اجاره ای مرتکب شد.

حساب-های-اجاره-ای-و-پلیس-فتا

به چه حساب هایی، حسابهای اجاره ای می گویند؟

کلاهبرداران برای داشتن حسابهای اجاره ای  با ارائه پیشنهادات وسوسه کننده، افراد را مجبور می کنند که حسابی به نام خود باز کنند و اطلاعات حساب از جمله شماره کارت، رمز دوم، همراه بانک و بقیه موارد را در اختیار فردی دیگری قرار دهند. در قبال این رد و بدل کردن اطلاعات، پولی به صاحب حساب پرداخت می شود و بدین ترتیب حسابهای اجاره ای متولد می شوند. نکته ای که در این بین جالب توجه است آن است که  صاحب حساب اصلا نمی داند که با حساب او چه اعمال غیر قانونی در حال انجام است.

علت شکل گیری حساب های اجاره ای

اگر بخواهیم بدون پرده دلیل شکل گیری این حساب ها را توضیح دهیم، باید به یکی از خصوصیات اخلاقی انسان ها که همیشه به دنبال کسب ثروت با راحت ترین راه ها هستند، اشاره کنیم. اگر اهل گشت و گذار در فضای مجازی باشید  حتما با کانال ها و سایت هایی برخورد کرده ایدکه روزانه چندین آگهی در این زمینه را منتشر می کنند و غالبا افرادی در دام این آگهی ها می افتد که درآمد بسیار پایینی دارند و رقم های چند میلیونی آن ها را وسوسه می کنند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بگوییم گاهی فرد اصلا در جریان این موضوع نیست و نمی داند که تحت عنوان نام و حساب او، چه فعالیت هایی در حال وقوع است. در  ابتدای کار با انجام چند تراکنش ممکن است سودی نصیب آنها شود اما در نهایت پلیس فتا این حساب ها را شناسایی کرده و صاحبان حساب را تحت پیگرد قانونی قرار می دهند.

 محدودیت هایی که از طریق بانک مرکزی اعمال شده است تا پولشویی را به کمترین حد ممکن برساند، خود دلیلی بر افزایش این نوع حساب ها شده است.  علت دیگری که می توان به آن اشاره کرد، فرار عده ای از پرداخت مالیات است. در حسابهای اجاره ای چون شخص دیگری مالک حساب است، پس به راحتی می توان تراکنش های بانکی را پنهان و از این طریق از دادن مالیات فرار کرد.

حساب های اجاره ای چگونه ایجاد می شوند؟

باز کردن حساب های اجاره ای با بقیه حساب های تفاوت خاص و مشهودی ندارد. در این مورد، فرد متخلف از کسانی که قصد همکاری با او را دارند، می خواهد  چندین حساب در بانک باز کنند و حساب و کارت اعتباری را در اختیار فرد اجاره کننده حساب قرار دهند. در ازای این عمل، نیز هر ماه مبلغی به عنوان اجاره بها در اختیار صاحب اصلی حساب قرار می گیرد. حتی در برخی از موارد، متخلفین همراه با صاحبان اصلی حساب به دفترخانه های اسناد رسمی رفته و متعهد می شوند که حساب و هر میزان موجودی که  در آن هست، متعلق به صاحب حساب است. اما معمولا، بعد از گذشت مدتی بانک با مشاهده تراکنش های مشکوک، پلیس فتا را در جریان قرار داده و صاحب اصلی  حساب مورد بازخواست و پیگرد قانونی قرار می گیرد.

سرانجام اجاره دهندگان حساب به کجا ختم می شود؟

یکی از سوء استفاده هایی که معمولا از حسابهای اجاره ای خواهد شد، کلاه برداری از دیگران است و چون با کمک این روش، کلاه بردار اصلی مشخص نیست تنها کسی در دام قانون گیر می افتد که حساب در بانک به نام اوست. درست است که دارنده حساب اصلا در جریان امور وقوع یافته نبوده اما این دلیلی بر بی گناهی فرد نیست و در آینده حتما با عواقب سخت و سنگینی از طرف مراجع قضایی  رو به رو خواهد شد.پلیس-فتا

ترفند دور ماندن از شر کلاهبرداران اینترنتی

برای اینکه به دام کلاهبرداران نیفتید، به هوش زیادی نیاز ندارید. هر زمان که با گشت و گذار در وب آگهی مشاهده کردید که در قبال یک کار بسیار ساده و آسان قرار است پول خوبی پرداخت شود، به فکر فرو روید و با خود بگویید که چرا برای این کار بسیار ساده و راحت، این مبلغ داده می شود.

نکته دیگر اینکه، اطلاعات حساب شما از  خصوصی ترین موارد زندگی شما هستند و به هیچ وجه نباید در اختیار افرادی قرار دهید که آنها را نمی شناسید و کوچکترین اعتمادی به آن ها ندارید. نکته دیگر اینکه،  حتما پیامک حساب خود را فعال کنید تا اگر کوچکترین تغییری در موجودی حسابتان اتفاق افتاد شما در جریان آن قرار گیرید.

آیا می توان حساب های اجاره را مورد پیگیری قرار داد؟

در سازمان مالیاتی کشور قسمتی به نام دفتر پولشویی فعالیت می کند و با داشتن اطلاعات مودیان مالیاتی، قادر است حسابهای اجاره ای را مورد پیگرد قرار دهد و این سازمان با همکاری بانک مرکزی برای دارندگان حساب های اجاره ای پرونده را تشکیل می دهد؛ در این مرحله هیچ تفاوتی ندارد که فرد خاطی ثروتمند  و تحصیل کرده باشد و یا یک فرد عامی و بی سواد. دادستان انتظامی مالیاتی با داشتن تمام اختیارات قانونی سعی می کند که خاطیان را مقابل قانون قرار داده تا بتوانند پاسخ لازم را ارائه کنند.

نگاه به حساب های اجاره ای از دیدگاه قانون

قانون بیان می دارد که اگر کسی برای فرار از مالیات اقدام به اجاره حساب کند، مجرم است و باید در مقابل عملی که انجام داده است، پاسخگو باشد. اگر صاحبان مشاغل بنا به هر دلیلی  و با هر روشی از پرداخت مالیات فرار کنند، در مقابل قانون مسئول هستند و طبق مجازات هایی که در ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی بیان شده است، با آنها رفتار خواهد شد. حال اگر کسی برای فرار از مالیات سعی در استفاده از حسابهای اجاره ای داشته باشد، این فرد نیز مطابق قانون با او رفتار خواهد شد.

حساب اجاره ای

شما میتوانید با در نظر گرفتن نکات گفته شده از وب سایت وسعت پی ارز دیجیتال خود را تهیه نمایید